سلامتی و پزشکی

انیمیشن آخرین داستان، شاهنامه خوانی امروزی

من در خانواده ای ادب دوست بزرگ شدم که داستان های ساده نویسی شده شاهنامه و امیرارسلان و هزارویک شب برای من خوانده می شد و من هم این کتاب ها را داشتم و می خواندم. برحسب تصادف با آثار استاد بیضایی آشنا شدم.

11 بهمن 1398

ملاقات آنلاین خانواده ها با زندانی ها

رئیس کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی گفت: در رابطه با سازمان های زیر مجموعه قوه قضائیه از جمله سازمان زندان ها در خصوص ملاقات با زندانیان ما آمادگی همکاری داریم.

9 بهمن 1398

9 مصدوم در انحراف اتوبوس

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی چهارمحال و بختیاری از انحراف اتوبوس در محور اصفهان به شهرکرد خبر داد و گفت: این حادثه 9 مصدوم برجای گذاشت.

8 بهمن 1398

اپل واچ به زودی قادر به تشخیص لرزش های ناشی از بیماری پارکینسون خواهد بود

تا به این لحظه، ویژگی پایش ضربان قلب اپل واچ پیروز شده جان بسیاری از کاربران را نجات دهد. این ویژگی برای اولین بار در اپل واچ سری 4 و با افزودن یک الکترو کاردیوگرام به این ساعت افزوده شد. سنسور EKG مورد استفاده در این فناوری با پایش ضربان قلب، به دنبال یافتن...

5 بهمن 1398

اعتیاد به تلفن های هوشمند در میان بچه ها و نوجوان ، دسترسی نداشتن به تلفن آنها را وحشت زده می کند

یک پژوهش جدید بوسیله روانپزشکان در بریتانیا نشان می دهد وابستگی تقریبا یک چهارم بچه ها و نوجوانان به تلفن های هوشمندشان به قدری زیاد است که مانند اعتیاد به نظر می رسد.

4 بهمن 1398

پای پرانتزی، از تشخیص تا درمان بدون عمل جراحی

آنچه این روز ها درباره مسائل استخوانی بچه ها و نوجوانان می شنویم، با گذشته فرق می نماید. اگر در گذشته تنها مشکل بچه ها صافی کف پا بود؛ امروزه به دلیل کم تحرکی، استفاده از کیف و کوله پشتی نامناسب و نشستن غیرمتعارف پشت میز اداری و نیمکت های مدارس مسائل دیگری...

2 بهمن 1398

سرطان لوزالمعده و سوالات متداول دربار ه آن

خبرنگاران: مطالعات بسیار زیادی درمورد سرطان لوزالمعده و شیوه های درمان اجرا شده است، اما هنوز سوالات زیادی وجود دارد که مکررا در خصوص این بیماری پیچیده مطرح می گردد:

30 دی 1398

محققان: تنها یک پنجم جوانان ورزش می کنند

نتایج تازه ترین بررسی ها حاکی از آن است، از هر 5 نوجوان 4 نفر به اندازه کافی تحرک ندارند.

29 دی 1398

هافبک آبی پوشان کاملا از بند آسیب دیدگی رها شد

به گزارش خبرنگاران، فرشید باقری هافبک تیم استقلال که در این فصل با مصدومیت عجیبی روبرو شد و سرانجام با تلاش تیم پزشکی استقلال بدون انجام جراحی توانست مصدومیتش را پشت سر بگذارد، بعد از 4 هفته غیبت می تواند در هفته سیزدهم لیگ برتر این تیم را همراهی کند.

28 دی 1398

صادرات پسته کم شد

معاون دفتر صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت گفت: قدسی اظهار داشت: صادرات پسته از سال 1390 همیشه بیش از یک میلیارد دلار بوده و در 9 ماهه سال جاری 964 میلیون دلار پسته صادر شده که 13 درصد از نظر ارزشی و 12 درصد از نظر وزنی کاهش داشته ایم....

28 دی 1398

تعریف قوانین بر مبنای اصول فقهی و بومی از ماموریت های اداره قوانین پژوهشگاه قوه قضاییه است

رییس پژوهشگاه قوه قضاییه با تشریح فعالیت های اداره قوانین، تعریف قوانین بر مبنای اصول فقهی، اسلامی و بومی را از ماموریت های این اداره دانست.

28 دی 1398

درصد زندانیان مبتلا به ایدز در ایران ، 60 درصد زندانیان اعتیاد دارند

معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان های کشور با بیان اینکه زیر یک درصد زندانیان کشور مبتلا به ایدز هستند، گفت: 126 کلینیک داریم و حدود 50 پزشک درمانگر ایدز با ما همکاری دارند.

28 دی 1398

خشونت علیه زنان سلامت جامعه را به خطر می اندازد

خبرنگاران/گیلان روانشناس مرکز حمایت از زنان تحت خشونت استان گیلان گفت: خشونت خانگی علیه زنان علاوه بر جنبه های حقوقی و اخلاقی، عواقب جسمی، روانی و اجتماعی متعددی دارد که می تواند سلامت آنها، خانواده و جامعه را به خطر اندازد.

28 دی 1398