اعتیاد به تلفن های هوشمند در میان بچه ها و نوجوان ، دسترسی نداشتن به تلفن آنها را وحشت زده می کند

به گزارش وبلاگ روزنوشت، یک پژوهش جدید بوسیله روانپزشکان در بریتانیا نشان می دهد وابستگی تقریبا یک چهارم بچه ها و نوجوانان به تلفن های هوشمندشان به قدری زیاد است که مانند اعتیاد به نظر می رسد.

اعتیاد به تلفن های هوشمند در میان بچه ها و نوجوان ، دسترسی نداشتن به تلفن آنها را وحشت زده می کند

به گزارش وبلاگ روزنوشت به نقل از بی بی سی پژوهشگران کینگز کالج لندن که این آنالیز را انجام داده اند، می گویند رفتار اعتیادی به معنای آن است که این افراد در صورتی که دسترسی مداوم به تلفن هوشمندشان نداشته باشند، وحشت زده یا آشفته می شوند.

این جوانان نمی توانست مدت زمانی را که صرف تلفن همراهشان می کنند، کنترل کنند.

این پژوهشگران هشدار می دهند که چنین اعتیادی پیامدهای وخیمی برای سلامت روانی دارد.

این پژوهش که نتایج آن در ژورنال BMC Psychiatry منتشر شده است، 41 آنالیز شامل 42000 کودک و نوجوان را آنالیز برای ارزیابی استفاده دردسرساز از تلفن هوشمند ارزیابی کرد.

نتایج نشان داد که 23 درصد این بچه ها و نوجوانان رفتارهایی دارند که با اعتیاد مطابقت دارد- از جمله اضطراب در هنگام دسترسی نداشتن به تلفن همراه، ناتوانی در تنظیم زمان استفاده از تلفن همراه و استفاده بیش از حد از آن به طور که سایر فعالیت های فرد مختل می شود.

این پژوهشگران می گویند چنین رفتارهای اعتیادی را می توان با مسائل دیگری مانند استرس، افسردگی، بیخوابی و افت تحصیلی مرتبط کرد.

نیکولا کالک از انستیتوی روانپزشکی، روانشناسی و علوم اعصاب کینکز کالج لندن، یکی از این پژوهشگران گفت: تلفن های هوشمند در آینده قابل پیش بینی با ما خواهند بود و لازم است که ما شیوع استفاده مشکل آفرین از آنها را بشناسیم.

دکتر کالک گفت: ما نمی دانیم آیا این خود تلفن هوشمند است که اعتیادآور است یا اپلیکیشن هایی که افراد استفاده می کنند، این اعتیاد را ایجاد می کند.

در هر حال، لازم است آگاهی عمومی درباره استفاده بچه ها و نوجوانان از تلفن های همراه افزایش یابد و والدین باید از مدت زمانی که بچه هاشان صرف تلفن هایشان می کنند، آگاه باشند.

سامانت سون، یکی دیگر از این پژوهشگران هشدار داد که این وابستگی به تلفن هوشمند می تواند پیامدهای وخیمی برای سلامت روانی و کارکرد روزانه بچه ها و نوجوانان داشته باشد، بنابراین لازم است درباره استفاده مشکل آفرین از تلفن های هوشمند تحقیق بیشتری انجام شود.

البته کارشناسان می گویند بر اساس یافته های این آنالیز نمی توان رابطه سببی میان استفاده مفرط از تلفن همراه و پیامدهایی مانند افسردگی را ثابت کرد، چرا که آنالیز های پیشین نشان داده آند که اثرات تلفن های هوشمند یکطرفه نیست، بلکه خلق و خوی افراد هم بر میزان استفاده شان از تلفن هوشمند تاثیر می گذارد.

  • خطر تلفن های همراه در ایجاد مسائل رفتاری در بچه ها

منبع: همشهری آنلاین

به "اعتیاد به تلفن های هوشمند در میان بچه ها و نوجوان ، دسترسی نداشتن به تلفن آنها را وحشت زده می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتیاد به تلفن های هوشمند در میان بچه ها و نوجوان ، دسترسی نداشتن به تلفن آنها را وحشت زده می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید